Botlott a KBSC, nyert a Cigánd, a Hatvan és a Loki is

Hihetetlenül izgalmas mérkőzések voltak a hétvégén!

A KELETI CSOPORTBAN az Újpest II a legutóbbi fordulóban az RKSK-tól elszenvedett 9–0 után ismét idegenbe utazott, és 2–2-re végzett Mezőkövesden, a Felsőtárkány vendégeként. A vendégek Tóth Patrik találatával vezettek, Molnár Marcell négy perc alatt született duplájával fordítottak a hazaiak, ám az utolsó szó a lila-fehéreké volt, Banai Dávid a 92. percben egyenlített.

A REAC továbbra is képtelen nyerni, a rákospalotaiak ezúttal 1–0-ra kikaptak Debrecenben a DVSC-DEAC-tól, a kis Lokinak Geoffrey Castillion 87. percben született gólja jelentette a három pontot.

A Hatvan Ficsor Richárd büntetőjével a második félidőben szerezte meg a vezetést a DVTK II ellen, majd egy szép akció után a csereként beállt Kész Tibor is betalált, így végül simán nyert Híres Gábor együttese.

A Cigánd Roszel Róbert mesterhármasával húzott el a Nyírbátortól, a hajrá kezdetén Kis Szabolcs szállította a negyedik gólt. Ezzel a találattal a cigándiak 36 gólhoz érkeztek, és az összesített NB III-as gólversenyben megelőzték a Nyugati csoportot vezető Videoton II-t (35). A szezonban ez volt az ötödik olyan mérkőzésük a cigándiaknak, amelyen legalább négy gólt szereztek. A nehéz talajú pályán lejátszott szombati nyírbátori mérkőzést a „darazsak” egyébként nagyobb különbséggel is megnyerhették volna.

A Cegléd a 33. percig kétgólos előnyt épített Markó Ádám és Pozsár Dániel révén a Putnok ellen, és bár a hajrában Zimányi Ádám szépített, Laczkó Milán gyorsan visszaállította a kétgólos különbséget. A folyamatosan romló talajon végig magabiztosan játszó hazai csapat akár nagyobb különbségű győzelmet is arathatott volna. A sorozatban hatodszor nyerő Cegléd továbbra is tartja a második helyet.

A még veretlen Kazincbarcika nagyon bekezdett az RKSK ellen, Faggyas Milán bevágott egy kipattanót, majd egy jobb oldali szöglet után Lakatos Béla fejelt a hálóba – mindez az első tíz percben történt. A vendégek lassan ébredeztek, és bár az első félidőben még elrontották lehetőségeiket, a fordulás után Simita Gergő és Király Botond is fejelt egy-egy gólt, így végül igazságos döntetlen született. A hajrában mindkét csapat megfogyatkozott.

A Tiszaújváros a hétközi nagy kupasiker után egy hatalmasat küzdött a megyei rivális Tállya együttese ellen és ha nehezen is de begyűjtötte a 3 pontot.

Jászberény–Somos SE 0–1

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Eredmények, interjúk, átigazolási hírek első kézből.